O nás

dřevo je to, co obdivujeme

Obdivujeme ho už od roku 1997, kdy jsme naši firmu založili takřka na zelené louce bez dokonalého technologického zázemí a s minimem prostředků, ale také s cílem a chutí vyrábět kvalitní dřevěné produkty a udělat vždy maximum pro naše zákazníky. Začínali jsme jako čistě pilařský provoz, ale za dvacet let našeho působení jsme nasbírali množství zkušeností v oblasti masivního nábytku, který dokáže pozdvihnout interiér na úplně novou úroveň.

Naše dřevo
si může dát na čas

A na našich výrobcích je to znát. Díky tomu, že výroba je součástí naší vlastní pily s prostory pro přirozené vysychání, proces vzniku stolu začíná už výběrem nejkvalitnějšího surového dřeva z českých lesů. Následují měsíce a někdy i roky poklidného vysychání a skladování lety osvědčenými způsoby. Vlastnosti takového dřeva jsou neporovnatelné s rychle sušeným dřevem.

Dokonalá
harmonie technologie
a ruční práce

Dokážeme kombinovat moderní technologie s ruční řemeslnou výrobou a ověřenými truhlářskými postupy. Zatímco stroje pomohou vyřešit typizované úlohy rychle a přesně, každý kus z naší dílny je originál, na kterém desítky hodin pracovaly lidské ruce se smyslem pro detail a citem pro výjimečnost.

Unikátní životnost
povrchu

Díky tomu, že naše dřevo je postupným vysycháním, použitými materiály a technikou jejich zapracování pečlivě připraveno, zaručíme vysokou kvalitu a životnost i v případě, že povrch ošetříme “pouze” přírodním olejem. Taková povrchová úprava zachová hřejivý komfort přírodního materiálu, zvýrazní jeho přirozenou kresbu a dá vyniknout unikátnosti každého kusu.

Design ruku v ruce
s přírodou

Všechen materiál zpracováváme s maximálním respektem a důvěrou k přírodě. Pečlivý výběr dřeva společně s řízením kvality procesů podporuje naši snahu minimalizovat odpad. Množství nezužitkovaného dřeva omezujeme rovnou několika způsoby. Dokážeme nechat vyniknout přirozenou krásu “nedokonalé” struktury dřeva. Menší kusy různých dřevin dokážeme kvalitně napojit a vytvořit tak další unikátní dekor masivní desky.

Ve stejném duchu, s obdivem a pokorou k přírodním zdrojům, pracují také designéři, kteří se na návrzích našich stolů podílejí, a proto věříme, že stoly od nás vám pomohou vytvořit jedinečnou pozitivní atmosféru vašeho domu, bytu, jídelny či pracovny.

Líbí se Vám jak to děláme?

Prohlédněte si naše stoly

Připravili jsme pro vás zde na webu představení všech stolů, které momentálně nabízíme. Naše stoly si můžete prohlédnout naživo a vyzkoušet v našem showroomu v Jilemnici.